Bize Katılın

Hi, what are you looking for?

İple Erişim

Yeni ANSI/ASSP Z459.1-2021 Ve SPRAT Yanıtı

ANSI/ASSP Z459.1-2021 İple Erişim Sistemleri için Güvenlik Gereksinimleri

ANSI / ASSP (American National Standards Institute/American Society of Safety Professionals). İple erişim teknisyenlerini oldukça yakından ilgilendirecek yeni bir standart kısıtlaması getirdi. Bu standart iple erişim teknisyenlerini ilgilendirecek bilgileri sunar. Fakat iple erişim sertifikasyon eğitimlerinin hiçbirini tanımayarak iple erişim sektöründe birçok tepki aldı.

En çok karşı çıkılan tarafı. İple erişim malzemelerini kullanmak için yetkinlik tanınırken iple erişim eğitimi zorunluluğu getirmemesiydi.

ANSI / ASSP Z 459.1-2021 İple Erişim Sistemleri için Güvenlik Gereksinimleri standartı ayrıntılı eğitim videosu için buyrun:

Durumdan en çok etkilenen iple erişim sertifikasyonu SPRAT, ANSI için oldukça önemli bir açıklamada bulundu. ANSI’ı kesinlikle desteklemediğini ve yaşanabilecek herhangi bir kaza durumunda SPRAT’ın sorumlu olmayacağını beyan etti.

SPRAT yanıtı bu şekilde:

Profesyonel İple Erişim Teknisyenleri Derneği (SPRAT) olarak, dikkatli bir araştırmadan sonra. Sertifikalı iple erişim teknisyenlerini/onların işverenlerini Amerika Birleşik Devletleri’nde ve uluslararası alanda desteklemek amacıyla. Gönüllü standart ASSP/ANSI Z459.1 Güvenliğine karşı olduğumuzu saygıyla ifade ederiz. İple Erişim Sistemleri (Z459.1) için Gereksinimler.

Yüksekten düşmeler Amerika Birleşik Devletleri’nde iş yeri ölümlerinin önde gelen nedenidir. İple erişim işyeri ölümleri için böyle bir durum pratikte mevcut değil. Bu farklılık kısmen, yasal gereklilikleri karşılayan kapsamlı bir iple erişim programını kolaylaştırmak için sertifikasyon şemaları ve erişilebilir standartlar sağlayan bir dizi yerleşik iple erişim organizasyonuna bağlayabiliriz. Z459.1, bu mevcut iple erişim standartlarının yanı sıra. Z359 Düşme Koruma Kodundan (Z359) gereksiz yere ayrılarak iple erişim eğitimi, sistemleri ve ekipmanına gereksiz kısıtlamalar getirir. Z459.1’in benimsenmesi ve uygulanması, Amerika Birleşik Devletleri’nde ve yurtdışında diğer düşme koruması biçimlerine uygulanabilen, daha düşük riskli bir alternatif olarak iple erişimin benimsenmesini gereksiz yere bozar ve karmaşıklaştırır.

Eğitim gereklilikleri

Personele çalışma sahası tehlikelerini ele almak için uygun eğitim verilmesini sağlamak. Herhangi bir işverenin güvenlik programı için esastır. Uygulanabilen düşmeye karşı koruma sistemlerinin ve prosedürlerinin uygun şekilde kullanılmasını sağlamak için Z359, ANSI/ASSP Z490.1’e göre eğitime ihtiyaç temelli bir yaklaşım gerektirir. Ne yazık ki, Z459.1 bu başarılı yaklaşımı benimsemekte başarısız oluyor. Geçişler, ipten ipe transferler ve düğüm atma gibi temel iple erişim becerileri, Z459.1’in eğitim gereksinimlerinde özellikle yoktur. Pek çok durumda, Z459.1, rolleri veya sorumlulukları ne olursa olsun tüm personelin bir çalışma sahasıyla ilgili olmayabilecek. Gelişmiş iple erişim teknikleri konusunda eğitim almasını gerektirir. Sonuç olarak, yerleşik bir iple erişim organizasyonu (örn. ANETVA, DPMC, FISAT, IRATA, SOFT, SPRAT) bu eğitim açığını kapatmalıdır.

İple Erişim Sistemleri ve Ekipmanı

Z459.1, iple erişim sistemlerinin yapımı ve konfigürasyonuna temelsiz kısıtlamalar getirir. Bu sınırlamaları haklı çıkarmak amacıyla. Hiçbir düzenleyici gereklilik, çalışma sahası tehlikesi veya ekipmanın öngörülebilen yanlış kullanımı yoktur. Örneğin, hizmette önemli miktarda ip bulunan uygulamalarda açıklık gereksinimlerini azaltmak için kanıtlanmış bir yaklaşım olan ikili ana sistemler, bu standartla uyumlu olmayacaktır. Ek olarak, Z459.1’in ekipman gereksinimleri, düzenleyici uyumluluğa veya standardın kendi sistem gereksinimlerine yardımcı olacak ölçümler sağlamaz ve uygun iple erişim ekipmanının kullanılabilirliğini gereksiz yere sınırlar.

SPRAT, modern iple erişimi temsil eden, iple erişim teknisyenlerini korur. Ve mevzuata uygunluğu sağlayan ihtiyatlı bir standardı destekleyecektir. Ne yazık ki, Z459.1 bu hedeflerin çok gerisinde kalmakta. İple erişimi kapsamlı bir düşme koruma programına dahil etmek için ulaşılabilen, mantıklı bir yol sağlamamakta. Bu belirlemeye dayanarak, şu anda bu standardın uygulanması için destek sağlayamıyoruz.

You May Also Like

Mağara

Mağaracılık içerikli filmler ve özetleri.

İple Erişim

Camp İniş Ekipmanı Hakkında Kullanıcı Yorumu

Mağara

Gerekli malzemelerin olduğu link burada: https://www.jumartesi.net/3b-magara-t… Kullanılan Programlar -Polycam -Blender Bu tarz videoların devamı için beğenip paylaşmayı unutmayın.

Mağara

3B Mağara Modelleme