Bize Katılın

Hi, what are you looking for?

İple Erişim

IRATA TACS Başarısız Değerlendirme Güncellemesi (ÖZET)

IRATA TACS Bölüm 9.4.3, 9.4.4,9.4.5 ve 9.4.6 hakkında güncelleme değerlendirmesi

IRATA yakın zamanda Eğitim, Değerlendirme ve Sertifikasyon Şeması (TACS) kılavuzundaki eğitim gereksinimlerini güncelledi.

Aklımızda genel olarak tek bir soru oluştu. Bir aday IRATA sertifikalarını yeniden sertifikalandırmaya veya yükseltmeye çalışırken başarısız olursa ne olur? Değerlendirmer daha düşük bir düzeyde devam edebilir mi? ( TACS Bölüm 9.4.3, 9.4.4, 9.4.5 ve 9.4.6)

Daha önceki eğitimlerde, yükseltme veya yeniden belgelendirme değerlendirmesinde başarısız olan adaylar, değerlendirici onayı ile değerlendirmeye daha düşük bir seviyede devam etmekteydi. Aynı gün daha düşük bir seviyede yeni bir sertifika alma hakları bulunmaktaydı.

İşin açıkçası çoğu eğitmen eğitim öncesinde başarısız olacaklarını düşündükleri adaylara “sen bulunduğun seviyeyi tekrar etmelisin bir üst seviyeye geçmemelisin” teklifini zaten yapmaktaydı. Bunun sebebi şirketin eğitim başarı oranını düşürmemek olabilmekte. Bu kural sonrası daha dikkatli olarak daha fazla insana uyarı yapacaklarını düşünmekteyiz.

Yeni TACS, prosedürde bu değişikliğin ana hatlarını bu şekilde çizmekte. Kursiyerlerin büyük bir tutarsızlık nedeniyle başarısız olmaları durumunda daha düşük bir düzeyde değerlendirmeye devam etmelerine izin verilmeyecek. Bunun yerine, eğitimleri hala geçerliyken, kurs alındıktan sonraki 60 günlük süre içinde yeni bir değerlendirme planlamaları gerekecek.

Yeni değerlendirme. Aşağıdaki senaryolarda da seviye düşürme amacını güder:

  • Bir kursiyer seviye 2 veya seviye 3 yeniden değerlendirmesine girmiş ise.
  • Aday üç küçük tutarsızlık ile başarısız olmuş ise.

Umarız yeni TACS güncellemesini açık ve net bir şekilde tanımlayabilmişizdir. Bilmenizde fayda var, bu resmi IRATA web sitesi blogu değil. Bu nedenle, resmi ifadeler için her zaman gerçek IRATA web sitesini kullanın. Gerçek TACS belgelerini takip edin. Anlamadığınız durumlarda herhangi bir sorunuz olursa cevaplamaktan çekinmediğimizi çoktandır bildiğinizi düşünüyoruz. 🙂

You May Also Like

Mağara

Mağaracılık içerikli filmler ve özetleri.

İple Erişim

Camp İniş Ekipmanı Hakkında Kullanıcı Yorumu

İple Erişim

İple Erişim size uygun bir meslek mi?

Mağara

Gerekli malzemelerin olduğu link burada: https://www.jumartesi.net/3b-magara-t… Kullanılan Programlar -Polycam -Blender Bu tarz videoların devamı için beğenip paylaşmayı unutmayın.