Bize Katılın

Hi, what are you looking for?

İple Erişim

Logbook Kaybolursa Ne Yapmalıyım?

Kayıt Defteri Kaybolduğunda Neler Yapılır?

Logbook kaybolduysa, öncelikle telaş yapmadan sakin bir şekilde bir kaç dakika ayırmalısınız 🙂

Sadece biraz zaman ve bir kaç dolar kaybedeceksiniz, iple erişim hayatınız son bulmadı.

Aşama 1

IRATA için:

Buradaki linke tıklayıp, belgeleri değiştir bölümüne gitmeniz gerekecek. Daha sonrasında gereken formları doldurup kredi kartıyla ödeme işlemine geçebiliyorsunuz. Ödemeyi yaptığınızda yazdığınız adrese yeni bir kayıt defteri gönderecekler.

Logbook Fiyatı : 35 Pound (ek para transfer ücretleri değişiklik gösterebilir.)

IRATA’dan almak maksimum 3 hafta sürer.

SPRAT için:

610-971-4850 iletişim numarasına bağlanıp veya info@sprat.org mail adresine mail atmalısınız. Burada Logbook’unuzun kaybolduğunu bildirmeniz gerekiyor. Dahasında sertifika ayrıntılarınızı ve ödeme şeklinizi isteyecekler ve işlem tamam.

Logbook Fiyatı: 20 ABD Doları (ek para transfer ücretleri değişiklik gösterebilir.)

SPRAT’dan almak yaklaşık 3 hafta sürer.

Aşama 2

Tüm çalışmalarınızı hatırlamaya ihtiyacınız var. Banka geçmişinize ve sgk prim ödemelerinize bakarak fikir sahibi olabilirisiniz. Tabiki bu çalışmalarınızı not etmediyseniz veya logbook ‘unuzun son halini fotoğraflamadıysanız gerekecek. (SPRAT kendi üyelerine özel online logbook sitemi geliştirdi, girişlerinizi oradan yaparak kaybolma derdinden kurtulabilirsiniz.)

Bütün bilgilerinizi toparlayıp bir deftere kronolojik olarak yazarsanız işiniz oldukça kolay olacak. İşiniz bittikten sonra değerlendirmeye girdiğiniz şirketten eğitim tarihlerinizi öğrenebilirsiniz.

Aşama 3

Bu imza işleri uzun sürecek ama logbook gelene kadar beklediğiniz süreçte, imzalatacağınız kişilerin konumlarını ve müsait olduğu günleri öğrenebilirsiniz.

Eğer daha önce imzalattığınız L3 Süpervizöre ulaşamıyorsanız. Onun ve sizin beraber çalıştığınız, şirket yöneticisi veya sahibine çalışma saatlerinizi imzalatabilirsiniz.

Aşama 4

Yeni logbook’unuz geldiği zaman, 2. Adımda yazdığınız bilgileri girmeniz gerekecek. Artık logbook’unuzu daha düzenli doldurmak için bir fırsatınız daha var. Unutmayın logbook aslında sizin için bir cv eki. Dolayısı ile düzgün doldurulmuş bir logbook a sahip olmanız oldukça önemli.

IRATA LogBook nasıl düzgün doldurulur? öğrenmek için tıklayın.

Aşama 5

Şimdi imzaları tekrar toparlama zamanı. Bunun için şirket yöneticilerinize ve L3 süpervizörlerinize tekrar dönüş yapıp iletişime geçmeniz gerekmekte. Fakat çalışma saatlerinize göre buluşmaları koordine etmek çok zor değil. Ülke veya şehir dışında olanların imzası için, e-posta/teyit mektubu ile birlikte size ulaştırmalarını isteyebilirsiniz.

Sakın imza taklit etmeyin. Bu çok büyük bir risk. Eninde sonunda bu ortaya çıkacak ve sertifikanız iptal edilecek. Kariyerinizi böyle bir şey için tehlike atmayın. Teyit mektubunu alıp logbook a yapıştırabilirsin, arkadaşlarını yazıp imzasını taklit etmek, karşı taraf kabul etse bile suç. Herhangi bir değerlendirici bunu anladığı an hakkınızda işlem başlatma yetkisi var.

Bunun yanı sıra:

  • Logbook gelene kadar bir değerlendirmeye giremezsiniz.
  • Eğer defterinizin bir yedeği var ise bunu değerlendirici ile konuşup, onun insiyatifine bırakabilirsiniz.
  • Logbook’unuzu beklerken çalıştığınız işi bir kenera not edin ve durumu süpervizörünüze açıklayın. Defter geldiğinde imzalatmak için zaman belirleyin.

You May Also Like

Mağara

Mağaracılık içerikli filmler ve özetleri.

İple Erişim

Camp İniş Ekipmanı Hakkında Kullanıcı Yorumu

İple Erişim

İple Erişim size uygun bir meslek mi?

Mağara

Gerekli malzemelerin olduğu link burada: https://www.jumartesi.net/3b-magara-t… Kullanılan Programlar -Polycam -Blender Bu tarz videoların devamı için beğenip paylaşmayı unutmayın.