Bize Katılın

Hi, what are you looking for?

İple Erişim

İple Erişim Degerlendirmesini Geçemezsen Ne Olur?

İpele erişim degerlendirme sınavında başarısız olduğunuzda takip edilecek adımlar.

İlk olarak kendinizi degerlendirme sonucu için suçlu hissetmemeniz gerekir. Degerlendirme den kalan tek iple erişim teknisyeni siz değilsiniz ve son da olmayacaksınız. Bir degerlendirme de başarısız olmak kötü bir iple erişim teknisyeni olduğunuz anlamına gelmez. Sadece daha iyisini yapmak için bir fırsat kazandınız.

4-5 günlük bir eğitim sizi hazırlamak için kesinlikle kısıtlı bir süre. Öğrenecek, pratik yapacak ve devamlı tekrar edecek çok fazla şey var. Eğer eğitim sırasında eğitmen sizin daha fazla pratik yapmadığınızı görürse, farklı bir program için planlama yapmanızı yüksek ihtimal söyler. Bu hem baskı hissetmemenizi hem de diğer degerlendirme ye daha iyi çalışmanızı sağlar.

Her şeye rağmen işler yolunda gitmedi ve bu degerlendirme de başarısız oldunuz. Peki şimdi ne olacak?

IRATA İçin:

Degerlendirme den başarısız olan öğrenciler, bir sonraki degerlendirme ye kadar 60 güne sahip olurlar. Eğer 60 gün içerisinde başka bir degerlendirme ye girmezseniz, eğitimi baştan itibaren almanız gerekecek. Bu durumda eğitim ücretinin tamamını da ödemeniz istenecektir.

Değerlendirici, değerlendirme formuna sizin eksik olduğunuz konuları yazacaktır. Bunları çalışmak için 1-2 gün yeterli olacak ve 60 gün içinde yeni değerlendirmede eksiksiz katılım fırsatınız olacak.

SPRAT İçin:

Değerlendirmede başarısız olan SPRAT teknisyenleri, 7 gün beklemeleri gerekir. Manevraları unutmamak için 7 gün’ü çok geçmemek faydalıdır.

Tekrar değerlendirme için tabiki belli bir ücret ödemeniz gerekir. Fakat tekrar değerlendirmede genelde kurs ücreti alınmaz. Sadece değerlendirici giderleri hesaplanır.

Hem IRATA hem de SPRAT için, tarafsız değerlendirmeler yapılması açısından. Şirket ile alakası olmayan 3. bir tarafın gelip değerlendirme yapması gerekir. Her değerlendirme için, normal Freelancer çalışanına tanıdığınız (Türkiye için “tanımanız gereken”) “yol, yemek, ulaşım, konaklama” gibi hakları tanımanız gerekir. Yani sizinle anlaştığı andan itibaren bütün masraflarını karşılamalısınız. Dediğimiz gibi, tıpkı herhangi bir çalışanınıza tanımanız gereken haklar gibi. Sınırlı sayıda nitelikli SPRAT ve IRATA değerlendiricisi olduğu için, genelde yurtdışından değerlendirici gelmektedir.

Bunların dışında bir de kayıt ücreti masrafı var. IRATA ve SPRAT‘a göre, aday geçse de geçmese de kayıt ücreti ödenmekte.

Son olarak ek eğitmen maliyeti masrafı. Genel olarak tekrar değerlendirme olduğunda, içerisinde bir önceki eğitime kıyasla daha fazla eğitmenin olduğu bir eğitim planlanmakta. Ekstra eğitmen çağırılmakta. Burada önemli olarak bilmeniz gereken, her tekrar değerlendirme 2 gün ücretiz eğitim paketi ile gelir. Yani 2 gün için eğitmen ücreti sizin faturanıza yansıtılamaz.

Tekrar Değerlendirmeye Kaydolma Süreci

Değerlendirici yüksek ihtimal sizinle özel bir konuşma yapacak ve bir dahaki sefere neleri düzeltmeniz gerektiği hakkında bilgiler verecektir. Burada yapacağınız en iyi şeyin eğitmeninize durumu anlatmak olduğunu unutmayın. Tekrar değerlendirmede karşınıza çıkabilecek her şey için tavsiye/bilgi toplayabilirsiniz. Tekrar hazırlanmanız için 60 gün kadar bir süreniz olacak.

Bu süreçte hemen eğitim şirketi ile 2 günlük tekrar değerlendirme eğitimini planlayın.

Son seçenek ise şudur:

Başarısız olduğunuz değerlendirme L2 veya L3 sınavını ise. Bu hakkınızı bulunduğunuz seviyeyi yenilemek için kullanmak istediğinizi değerlendiriciye aktarmak. Tabiki bu durum değerlendiricinin taktirindedir. Fakat genellikle bu kabul edilmekte.

Daha fazlası için IRATA TACS 4.7’ye bakabilirsiniz.

You May Also Like

Mağara

Mağaracılık içerikli filmler ve özetleri.

İple Erişim

Camp İniş Ekipmanı Hakkında Kullanıcı Yorumu

Mağara

Gerekli malzemelerin olduğu link burada: https://www.jumartesi.net/3b-magara-t… Kullanılan Programlar -Polycam -Blender Bu tarz videoların devamı için beğenip paylaşmayı unutmayın.

Mağara

3B Mağara Modelleme